Hitelkockázati modellező Hitelkockázati modellező …

Morgan Stanley
in Budapest, Budapest fovaros, Hungary
Permanent, Full time
Be the first to apply
Competitive
Competitive
See job description for details

Tekintettel a COVID-19 (koronavírus) folyamatos terjedésére, minden interjút telefonon vagy virtuális kapcsolaton keresztül folytatunk a jelöltek és alkalmazottaink védelme érdekében.

Milyen hasznos információkkal szolgálhatnak a modellek a hitelezés kockázatairól? A Credit Risk Methodology csoport tagjaként megismerheted, hogyan számítjuk ki a hiteleink kockázatát és hogyan határozzuk meg a tőkekövetelményt a szabályzó hatáságok előírásai, valamint az üzleti igények figyelembevételével.

Amit nyújtunk:

- Versenyképes fizetés és éves bónuszra való jogosultság

- Rugalmas munkaidő (törzsidő, otthonról való munkavégzés lehetősége)

- Az érdeklődésednek megfelelő karrierlehetőségek

- Sokszínű, befogadó munkahelyi környezet

- Pénzügyi piacok és termékek ismerete

A rád váró feladatok:

- Hitelkockázati modellek fejlesztése és programozása

- Ökonometriai elemzések a modellfejlesztéshez

- Tesztelés, mi-lenne-ha típusú és érzékenységi vizsgálatok

- Ad-hoc elemzések többek között a modellváltoztatások hatásairól

- Rendszeres beszámolók készítése a modellek használata során keletkező adatokról

- Együttműködés a világ más részein dolgozó kollégákkal

Qualifications:

Amit hozz magaddal:

- Pénzügyi, gazdasági, matematikai, pénzügyi matematikai, fizikusi, egyéb természettudományi vagy mérnöki diploma

- Alapos statisztikai ismeretek és érdeklődés a kvantitatív modellfejlesztés iránt

- Világos gondolkodás, üzleti érzék és jó ítélőképesség

- Érdeklődés a pénzügyi piacok és termékek iránt

- Nagyon jó kommunikációs és együttműködési készség

- Kiváló írásbeli és szóbeli angol nyelvtudás

A csapatunkról: A Credit Risk Methodology csoport felel a cégünk összes hitelezéssel kapcsolatos kockázatának kezeléséhez használt modellekért. Csoportunk rendszeresen vizsgálja és elemzi a modellek használatát, amiről beszámolókat készít, valamint válaszol a modellhasználattal kapcsolatban felmerülő kérdésekre. Emellett a csoport új modellek fejlesztésével és meglévő modellek továbbfejlesztésével foglalkozik, amelyeket a szerződő partnereinkkel kapcsolatban keletkező hitelkockázat és egyéb kockázati mérőszámok meghatározásához használunk.

A cégünkről: A Morgan Stanley-nél megalapozhatod és kiteljesítheted szakmai karriered. Megtanulhatod az alapokat, tapasztalatot szerezhetsz és hosszú távú lehetőségek közül válogathatsz. Ehhez a hátteret a nemzetközi, több kultúrát magába olvasztó környezet adja, amely elismeri és előnyt kovácsol a sokszínűségből.

A munkavégzés feltételeinek rugalmasságával kapcsolatos kérdésekkel fordulj bátran HR-es kollégáinkhoz. A Morgan Stanley-nél fontosnak tartjuk, hogy a megfelelő rugalmasság biztostásával dolgozóinknak nagyobb szabadságot adjunk.

A Morgan Stanley elkötelezetten alkalmazza az egyenlő bánásmód elvét. Cálunk, hogy támogató és befogadó munkakörnyezetet teremtsünk, amelyben mindenki a lehető legjobban tud dolgozni. Kollégáink változatos háttérrel és tapasztalatokkal érkeznek hozzánk, ami sokszínűségünk alapját adja. Ennek fenntartására figyelmet fordítunk a toborzás, a karrierfejlesztés és a munkahelyi környezet aktív alakítása során. Learn about our culture and the opportunities for professional growth at Morgan Stanley Budapest: Build a career with impact. Visit https://www.morganstanley.com/about-us/global-offices/europe-middle-east-africa/hungary morganstanley.hu for more information.

#LI-FO1

Loading...